August Jakubik

August Jakubik

Ultramaratończyk

August Jakubik - Bieg do Watykanu

 

Link do rozmowy o wyprawie do Watykanu

Link do filmu z biegu do Watykanu


22.10.2013

Powitań ciąg dalszy... Dzisiaj miła niespodzianka w czasie treningu na Stadionie Śląskim. Uczestnicy zajęć przygotowali tort, szampany oraz upominek, nie zabrakło confetti. Piękne powitalne słowa wygłosiła Ewa Szylewska - bardzo Wam dziękuje.

 

19.10.2013

Po wyczerpującej podróży szczęśliwie wróciliśmy do Rudy Śląskiej. Tradycyjnie od granic Miasta ostatnie 8 km pokonałem biegiem w towarzystwie wielu biegaczy nie tylko z Rudy Śląskiej. W miejscu gdzie rozpoczynałem bieg 23 września czekały władze Miasta oraz rodzina i przyjaciele. Po uroczystym powitaniu udaliśmy się do kościoła a tu przywitał mnie miejscowy proboszcz ks. Jan Janiczek przy pełnym kościele wiernych.
Dziękuje wszystkim osobom i firmom, które pomogły mi zrealizować ten szczególny bieg.

 

16.10.2013

Cel osiągnięty DOBIEGŁEM DO WATYKANU!  Punktualnie o godzinie 8:30 wbiegłem na Plac Świętego Piotra. Dzisiejsze 14 km poszło bardzo łatwo w tempie poniżej 5 min/km. Oczywiście [podobnie jak na starcie towarzyszył mi deszcz, który przestał padać pod koniec biegu. Cały dzisiejszy etap przebiegłem w towarzystwie Tadzia i Zbyszka. Towarzyszył nam przez 3 km miejscowy biegacz jednak nie wytrzymał tempa. Jako pierwsza                z gratulacjami zadzwoniła pani prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic. Dziękuje wszystkim za wsparcie w trudnych momentach. Dzisiaj zrealizowałem swoje kolejne wielkie MARZENIA DLA chwały Jana Pawła II.

 

15.10.2013

Rzym zdobyty, dzisiaj zgodnie z planem przed godziną 16 zakończyłem 23 etap wyprawy do Watykanu wbiegając do Domu Polskiego na Via Cassia. Mimo dużego zmęczenia wytrzymałem do końca po górzystej trasie. Przekonałem się, że Włochy to górzysty kraj. Bardzo mnie zmotywował poranny telefon od księdza proboszcza z Wadowic. Na miejscu w Rzymie powitała nas delegacja  z Polski z moją żoną, najbliższą rodziną oraz znajomymi. Po powitaniu była lampka szampana i relacja z przebiegu wyzwania.

 

14.10.2013

Po wczorajszym braku dostępu do internetu z racji wysokich gór i egzotycznego miejsca noclegowego dzisiaj już wszystko działa normalnie. W dniu wczorajszym spotkaliśmy polską polonie w osobach Kasi i Ewy, które pomogły nam w sprawach językowych. Dzisiejszy 22 etap zaliczony po bardzo trudnej trasie z racji wielokilometrowych podbiegów przeplatanych podobnymi zbiegami. Doczekaliśmy się włoskiej pogody i dzisiaj podobnie jak wczoraj nie padało. Mimo tylu kilometrów w nogach czuję się lepiej jak planowałem i drobne dolegliwości nie przeszkadzają by kontynuować bieg zgodnie z planem. Zbyszek Fijałkowski podjął dzisiaj śmiałe wyzwanie i przebiegł ze mną cały dystans. Emocje rosną z racji coraz bliższej mety oraz przylotu jutro najbliższej rodziny oraz znajomych, którzy będą mnie witać na mecie.

 

13.10.2013

Minął dziś trzeci tydzień biegu i do mety pozostało już niewiele. Dzisiejszy etap miał górski charakter, ale pomimo trudów nadal czuję się dobrze i w pełni formy pokonuję kolejne kilometry dzielące mnie od Watykanu, by już w środę zameldować się na mecie!

 

12.10.2013

Mały jubileusz za nami, bo 20. etap zakończony. Zgodnie z przewidywaniami Apeniny pokazały swoje oblicze. Od startu rozpoczęły się niekończące podbiegi i zbiegi. Takie ukształtowanie terenu towarzyszyło mi przez cały 72 kilometrowy dystans, Oczywiście zgodnie z tradycją na starcie musiał padać deszcz, który po 2 godzinach biegu na szczęście przestał. Trudy dzisiejszego etapu wytrzymałem bez problemu i kończyłem w dobrej formie. Tadziu i Zbyszek również "zaliczyli " swoje 30 kilometrowe odcinki umilając mi bieg. Już na każdym skrzyżowaniu jest kierunek "Roma" zgodnie z powiedzeniem "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" i tym się kierujemy. Oczywiście to jest żart bo trasę mamy wytyczoną.

 

11.10.2013

Dzisiejszy 19 etap zaliczony. Na szczęście dzisiaj miałem bardzo dobry dzień i od startu o godzinie 9:00 czułem się jak na pierwszym etapie. Pioczątkowe 30 kilometrów to  przyjemna trasa w rejonie Rimini i morskie widoki. Na szczęście pogoda też uległa poprawie i po pierwszej deszczowej godzinie wyszło słońce, które towarzyszyło mi do końca biegu. Druga część trasy to Góry Apeniny i rozpoczęły się liczne podbiegi i zbiegi. Dzisiejsza meta trochę się nam "oddaliła" i ostatni podbieg wydłużył się o 4 km a tym samym cały etap. Do mety w Urbino dotarłem o godzinie 17:30. Moi serwisanci dzisiaj bardzo ambitnie zaliczyli po 32 km z ponad 70 kilometrowej trasy. Mimo przebiegnięcia 1316 km czuję się wyśmienicie i już "widzę" na horyzoncie Watykan.

 

10.10.2013

Jak ten czas leci! Dzisiaj ukończony 18. etap biegu do Watykanu i po raz pierwszy zobaczyliśmy na kierunkowskazach Rzym. Dzień zaczął  się tradycyjnie od deszczu, następnie ciepło i słoneczko by ostatnie godziny zmagać się z przeciwnym wiatrem. Tadziu towarzyszył mi na ostatnich 35 km a Zbyszek przejął role kierowcy.O godzinie 17:15 dobiegłem do wyznaczonego celu- mocno zmęczony, ale szczęśliwy. Jutro ponownie zaczną się góry, więc dzisiaj trzeba przeprowadzić szybką i skuteczną regenerację organizmu. Dziękuję za wszystkie telefony i wsparcie jakie otrzymuje od rodziny i znajomych.

 

9.10.2013

17. etap zakończony sukcesem! Pogoda uległa diametralnej zmianie i już od pierwszych kilometrów biegu towarzyszyło mi piękne słońce. Wczorajsze dolegliwości ustąpiły i w doskonałej formie pokonałem dziś kolejne 72 kilometry. Mogę pochwalić się bardzo dobrym samopoczuciem i w pełni zmotywowany kontynuuję swoje wyzwanie. Do upragnionej mety na Placu Świętego Piotra pozostał już tylko tydzień!

 

Seria artykułów dotyczących mojej wyprawy do Watykanu na stronie Festiwalu Biegowego:

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegowe-rozmowy/biegowa-wyprawa-augusta-jakubika-przygotowania-przed-startem#.UlRURlOf7KF

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/biegowa-wyprawa-augusta-jakubika-pierwsze-80-km-pokonane#.UlRURlOf7KF

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/biegowa-wyprawa-augusta-jakubika-dotarla-juz-na-slowacje#.UlRUS1Of7KF

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/wyprawa-biegowa-augusta-jakubika-minelo-juz-10-dni#.UlRUXFOf7KH

 

8.10.2013

W 16. dniu biegu karty rozdawała pogoda. Niż barometryczny oraz duża wilgotność powodowały złe samopoczucie i taki też był bieg. O godzinie 16:20 dotarłem do pięknej miejscowości Adria gdzie była meta dzisiejszego etapu. Na zwiedzanie w padającym deszczu nie było ochoty i szybko udaliśmy się do bazy na odpoczynek. Dzisiaj muszę popracować na spuchniętym ścięgnem powyżej stopy lewej nogi. Poza tym wszystko działa bez zastrzeżeń podobnie jak serwisanci Tadziu i Zbyszek. Czekamy wszyscy z utęsknieniem na włoskie słoneczko.
Stan licznika kilometrów na dzień dzisiejszy 1115 km.

 

7.10.2013

Trzeci tydzień rozpoczęty i piętnasty etap ukończony. Po pokonaniu 22 kilometrów miałem w nogach jubileuszowe 1000 km, które uświetnił padający deszcz towarzyszący mi przez 6 godzin. Dzisiejsza trasa była nieprzyjemna z racji natężenia  ruchu samochodowego i warunków atmosferycznych. Jednak telefony wspierające z Polski bardzo mnie zmotywowały i dzisiejsze 70 km pokonałem w dobrej formie. Oby nogi tak trzymały dalej a meta będzie osiągnięta w wyznaczonym czasie.

 

Link do wywiady z półmetku trasy Polskie Radio Program Pierwszy

http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/947689,August-Jakubik-na-polmetku-biegu-do-Watykanu

 

6.10.2013

Mija dwa tygodnie od rozpoczęcia tej szczególnej pielgrzymki. Trasa 14 etapu prowadziła po płaskim terenie w kierunku Wenecji. Po wybiegnięciu  z Alp zmienił się klimat, poczuliśmy podmuch ciepłego powietrza. Po trasie pokazały się pierwsze palmy oraz drzewa cytrusowe. Mimo niedzieli na drogach bardzo duży ruch. Ostatnie trzy godziny biegłem w padającym deszczu. Od 20 kilometra przez 31 km towarzyszył mi Tadziu, a ostatnie kilometry przebiegłem w towarzystwie Zbyszka. Dzisiejszy licznik kilometrów zatrzymał się na liczbie 70 i łącznie mamy za sobą 978 km. Na razie organizm działa dobrze jednak ostatnie 15 km biegnę z bólem nóg. Doskonale spisują się skarpety kompresyjne zabezpieczając moje łydki. Mimo tylu kilometrów przebiegniętych w rożnych warunkach jest ok!

 

Artykuł i zdjęcia na stronie Miasta Ruda Śląska: W połowie drogi do Watykanu http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2013/10/04/w-polowie-drogi-do-watykanu/

 

5.10.2013

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zobaczenia skoczni w Planicy, koło której jechaliśmy na start 13 etapu. Za wiele nie było do zwiedzania bo cały kompleks skoczni jest w przebudowie (będą Słoweńcy mieli gdzie szkolić swoich zawodników). O godzinie 9:00 wyruszyłem do biegu  by zmierzyć się z kolejnym odcinkiem trasy. Zaraz po starcie miły telefon od księdza dziekana Stanisława Jaśkowca z Wadowic, który bardzo mnie zmotywował. Profil dzisiejszego etapu był  bardzo łaskawy i w poszczególnych punkach kontrolnych byłem przed czasem. W zawiązku  z tak dobrą formą "zaliczyłem" 5 km z jutrzejszego etapu. Pogoda co prawa była bardziej angielska niż włoska, bo padało i wiało. Mam nadzieję, że kolejne etapy po ziemi włoskiej będą przebiegać już w południowym klimacie- w słońcu i odpowiedniej temperaturze.

 

4.10.2013

Dzisiaj dzień szczególny, bo pokonałem połowę trasy o godzinie 10:30 i od tej pory"biegnę z górki". Wczorajszy etap dał się mocno we znaki i czułem w nogach trudy przebiegniętych gór. Na szczęście trasa 12 etapu chociaż pofałdowana jednak bez większych problemów pozwoliła pokonać kolejne 70 km. Dzisiaj odpoczywamy na Słowenii i jutro wbiegamy na teren Włoch.
Dziękuje wszystkim za wsparcie i dobre słowa, które są bardzo pomocne szczególnie w ostatnich godzinach biegu. Każdego dnia spędzam na trasie około 8 godzin.

 

3.10.2013

To już 11 dzień od rozpoczęcia biegu. Dzisiejszy etap był jednym z trudniejszych z racji ukształtowania terenu, na początku podbieg na wysokość 1500 m a następnie ostry 10 km zbieg. Pozostałe kilometry również do płaskich nie należały jednak końce ostanie 8 km to podobny podbieg jak na początku. Tadziu i Zbyszek przebiegli ze mną po 25 km tak że samotnego biegu miałem tylko 20 km. Napotkani na trasie przypadkowi ludzie z niedowierzaniem podchodzili do tego co zamierzam osiągnąć. Na razie czuję się dobrze chociaż pojawiają się drobne bóle w różnych miejscach moich nóg. Na mecie dzisiejszego biegu Tadziu powiedział, że po 70 km to ostatni podbieg pokonywał by na "czterech"...

 

2.10.2013

Dziesiąty (jubileuszowy) etap zakończony sukcesem. Pokonałem dziś kolejne 65 kilometrów, z czego ostatnie 20 stanowił ostry podbieg na wysokość 1200 metrów. Pogoda do biegania idealna, więc bez problemu zbliżyłem się do celu swojej biegowej pielgrzymki. Teraz zasłużony odpoczynek i pora na regenerację organizmu.
Ponadto chciałbym podziękować księdzu proboszczowi Krzysztofowi Sitek za dzisiejszą modlitwę oraz zapraszam do odsłuchania relacji z połowy wyzwania w pierwszym programie Polskiego Radia już w najbliższy piątek- 4 października, około godziny 10:15.

 

1.10.2013

Pokonałem dziś kolejne 74 kilometry, z czego ponad 50 po górach. Pogoda uległa diametralnej zmianie i na całej trasie towarzyszyło mi piękne słońce. Ostatnie 35 kilometrów pokonałem w towarzystwie moich serwisantów. A tymczasem zbieram siły przed jutrzejszym etapem.

 

'Jeszcze 1000 kilometrów do celu' - artykuł na stronie Miasta Ruda Śląska: http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2013/09/30/jeszcze-1000km-do-celu/

 

30.09.2013

Dzisiejszy dzień to walka z deszczem i górami. Rozpocząłem bieg zgodnie z planem o godzinie 9:00 w padającym deszczu mając nadzieje, że za każdą górą go już nie będzie. Jednak były to złudne nadzieje i do zakończenia biegu nie przestało padać. Moi serwisanci w tych trudnych warunkach sprawi się perfekcyjnie przebiegając większość trudnej trasy. Dzisiaj pierwszy nocleg w Austrii, dwa poprzednie z racji bliskiej odległości na Węgry (dużo taniej) a odpoczywaliśmy tam w dobrych warunkach. Po przebiegnięciu dzisiejszych 66 km czuję się dobrze i jutro biegnę dalej.

 

29.09.2013

Kolejny 7 etap zaliczony. Dzisiaj przy bardzo zmiennej pogodzie pokonane 75 km i o tyle jesteśmy bliżej Watykanu.Na trasie dzisiejszego etapu pojawiły się pierwsze poważne podbiegi, które pokonałem w towarzystwie moich serwisantów Tadzia (Stasia) i Zbyszka. Austriacy pozdrawiali nas bardzo często na trasie a napotkani Polacy życzyli wytrwania do mety.

 

28.09.2013

Dzisiejszy dzień zaczął się od niespodziewanego telefonu od ks. dziekana Stanisława Jaśkowca z Wadowic, który wspiera pielgrzymkę modlitwą. Policja słowacka bardzo mile mnie zaskoczyła i pilotowała bieg na motorach do granicy austriackiej. Bratysławę przebiegłem bez zatrzymywania ponieważ blokowali ruch na skrzyżowaniach. Pogoda również bardzo się poprawiła i przyjemnie pokonałem dzisiejsze 74 km.
Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierają w tym wyjątkowo trudnym wyzwaniu.

 

27.09.2013

Kolejny, już piąty etap za mną. Dziś przebiegłem 65 kilometrów w eskorcie słowackiej policji. Teraz pora na regenerację sił, by jutro przemierzyć kolejny odcinek drogi do Watykanu.

 

26.09.2013

Czwarty etap zaliczony, którego długość wyniosła 80 km. Pierwsze cztery godziny pogoda była łaskawa jednak od piątej godziny zaczęło mocno padać i ten deszcz towarzyszył mi do końca dnia. Dzisiaj po raz pierwszy większość trasy pokonałem samodzielnie. Nocleg w Novym Meste, w dobrych warunkach pozwoli wysuszyć pranie oraz zregenerować siły do kolejnego etapu.

Informacja oraz audycja radiowa poświęcona mojemu biegowi do Watykanu w Polskim Radiu Katowice: http://radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=36421&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=fce543c7c6

Relacja oraz fotogaleria ze startu: http://rudaslaska.com.pl/fotoreportaz,bieg-augusta-jakubika,956326,956331,0.html

Nagranie oraz artykuł ze startu na stronie Miasta Ruda Śląska: http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2013/09/23/1600%20km-samotnie-dla-jana-pawla-ii/

Artykuł dotyczący mojej biegowej pielgrzymki w Gościu Niedzielnym: http://katowice.gosc.pl/doc/1712931.22-dni-po-75-km?fb_action_ids=570099993037089&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22570099993037089%22%3A415034495264793}&action_type_map={%22570099993037089%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]

 

25.09.2013

Dziś przekroczyłem polsko-słowacką granicę i na trasie zaczęła dopisywać pogoda. Trzeci etap zaliczony, jutro zamieszczę bardziej obszerną relację z biegu. Po miłym pożegnaniu w Zwardoniu rozpoczęliśmy bieg po drogach Słowacji. Najważniejsze, że pogoda zmieniła się diametralnie i mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy górskie. W połowie trasy czekał na nas szef biegów ultra reprezentacji Słowacji Marian Michalik oraz dwóch biegaczy słowackich. Po pokonaniu 70 km dotarliśmy do mety III etapu. Skorzystaliśmy z gościnności Marian Michalika i u niego spędziliśmy nocleg.

 

24.09.2013

Drugi dzień rozpoczął się od śniadania u Ks. Dziekana Stanisława Jaśkowca proboszcza miejscowej parafii  w Wadowicach. Po obfitym śniadaniu i wpisie do Księgi Pamiątkowej ruszyliśmy na trasę II etapu. Policja wadowicka spisała się perfekcyjnie, wyprowadzając nas do granic Gminy Wadowice. Ten etap to pierwsze prawdziwe góry. Przez całą trasę miałem towarzystwo biegaczy, którzy wspomagali mnie w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Od  Żywca towarzyszył mi wspaniały kolega z żoną. W Radziechowach komandor Edward Dudek częstuje nas ciepłą herbatą, dodając energii na kolejne trudne odcinki trasy. Przed Zwardoniem przyłącza się do nas młodzież z Zespołu Szkół w Zwardoniu z nauczycielem Robertem Zwardoniem oraz klerykiem Jakubem Mosor. Wcześniej czekał na nas Janek Romanowski, który z całą grupą dobiegł do mety w Zwardoniu. A tu bardzo miła niespodzianka i powitanie przez przewodniczącego Rady Gminy Rajcza pana Dariusza Płoskonka. Następnie całą uroczystość umilił zespół Góralski Kapela z pod Rachowca, wyśpiewując góralskie przeboje. Przewodniczący Rady Gminy przekazał mi góralski kapelusz, który będzie towarzyszył w dalszej wyprawie. Następnie trafiliśmy na nocleg "U Agi" do pana Jacka Kosa, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie i wyjątkowo gościnnie przyjęci. Kolejne      75 km zaliczone i czas na odpoczynek.

 

23.09.2013

Pierwszy etap zakończony zgodnie z planem, O godzinie 17:40 w asyście miejscowej policji wbiegliśmy na Plac Jana Pawła II w Wadowicach.
Na tym etapie towarzyszyła mi młodzież z rudzkich Gimnazjum oraz z Pawłowic. Przez Oświęcim biegł z nami Andrzej Obstarczyk natomiast przez 30 km  towarzyszył nam Stasiu Orlicki z biegaczami z Rudze oraz Wadowic. Cały dystans 81 km  przebiegł ze mną Przemek Basa. Dystans pierwszego maratonu pokonał Paweł Pośpiech. Natomiast większość trasy zaliczyli Marek Szeszko, Marian Stefański, Irek Krzon, Marian Górski.
Na mecie etapy powitał nas ks. proboszcz Stanisław Jaśkowiec oraz przedstawiciel burmistrza Wadowic.
Dziękuje za pożegnanie Zenkowi Nowakowskiemu oraz Czesławowi Nowakowi z Knurowa. Moi serwisanci Stasiu Jurek i Zbyszek Fijałkowski spisali się bez zastrzeżeń a nad całością czuwała żona Krystyna.

W dniu dzisiejszym (20.09.2013) w Urzędzie Miasta obyła się konferencja prasowa na temat mojego biegu:

http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2013/09/20/przez-alpy-i-apeniny-pobiegnie-do-watykanu/

W składzie ekipy zabezpieczającej bieg zaszła zmiana, ostatecznie będą mi towarzyszyć koledzy klubowi Stanisław Jurek i Zbigniew Fijałkowski.
Zapraszam do wspólnego biegu podając miejscowości i godziny o których tam będę:

Ruda Śląska 23.09.2013 godz. 9:00 start z Placu Jana Pawła II

Mikołów 23.09.2013 godz. 10:30 ul. Wyzwolenia, Karola Miarki, Krakowska

Tychy 23.09.2013 godz. 11:30 ul. Oświęcimska, Turyńska, Warszawska

Oświęcim 23.09.2013 godz. 13:30, ul. Konarskiego, Dąbrowskiego, Chemików, Fabryczna

Rudze 23.09.2013 godz.15:35

Zator 23.09.2013 godz.16:00

Wadowice 23.09.2013 godz.17:30 ul. Wojska Polskiego, Zatorska, Plac Jana Pawła II

Wadowice 24.09.2013 godz.9:00, ul. Mickiewicza, Bielska

Andrychów 24.09.2013 godz. 10:00, ul. Krakowska, Bielska, Rynek Beskidzka

Żywiec 24.09.2013 godz.12:50 Obwodnica, Dworcowa, Browarna

Radziechowy 24.09.2013 godz.13:30

Zwardoń 24.09.2013 godz.17:30

 

Z okazji 35. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża planuję pokonać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Watykanu wynoszącą 1590 km. Start do biegu nastąpi 23 września 2013 roku a metę w Watykanie na Placu Świętego Piotra  osiągnę 16 października o godzinie 8:30. W ciągu każdego dnia będę przebiegał średnio 75 kilometrów. Bieg zabezpieczy samochód techniczny z kierowcą oraz jeszcze jednym biegaczem, który będzie mi towarzyszył na wybranych odcinkach trasy. W przeszłości prowadziłem Pokojowe Sztafety Biegowe do Watykanu zakończone spotkaniami z Janem Pawłem II (w roku 1993, 1998, 2003 oraz w 2008 na grób papieża). Po Jego śmierci co roku biegamy trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic po drodze przybiegając do miejsc mających związek z Janem Pawłem II, nazwałem ten bieg „Śladami Jana Pawła II”.

 

SPONSORING

Zapraszam zainteresowane firmy oraz osoby indywidualne do sponsorowania tego szczególnego wydarzenia. Chcesz by reklama Twojej firmy była obecna na trasie biegu to napisz lub zadzwoń do mnie - omówimy szczegóły - August Jakubik tel. 506334584 e-mail: augustjakubik@yahoo.com

 


Madej Wróbel Sp. z o.o.
ul. Magazynowa 45, 41-700 Ruda Śląska (woj.śląskie)

 

BUDOMONT-7 Sp.z o.o.
Ruda Śląska ul. Hlonda 50

 

Ruda Śląska ul. 1 Maja 284, Dariusz i Aldona Ostrowscy

 

PIELGRZYMKA BIEGOWA

RUDA ŚLĄSKA - WADOWICE - WATYKAN

 

35. ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA STOLICĘ PIOTROWĄ

 

Start – Ruda Śląska Plac Jana Pawła II 23. 09. 2013 r. godz. 900

Meta –Watykan Plac Św. Piotra 16. 10. 2013 r. godz. 830

 

MIEJSCOWOŚĆ NUMER DROGI ODLEGŁOŚĆ W KM ODLEGŁOŚĆ NARASTAJĄCO DATA GODZINA
RUDA ŚLĄSKA ul.Niedurnego, Odrodzenia, 1 Maja - 0.0 0.0 23.09. GODZ. 900
Granica Miasta 925 7 7 942
Skrzyżowanie z drogą 44 925 2 9 954
Mikołów 44 7 16 1036
Tychy 44 11 27 1142
Bieruń Stary 44 8 35 1230
Oświęcim 44 11 46 1336
Zator 44 20 66 1600
WADOWICE 28 15 81 23.09 1740-900
Andrychów 52 12 93 24 .09. 1012
Targanice 781 6 99 1048
Do drogi 948 781 14 113 1212
Żywiec 948 8 121 1300
Radziechowy 69 7 128 1342
Zwardoń 69 25 153 24.09.1730-900
Svrcinovec 12 17 170 25.09 1042
Cadca 11 4 174 1106
Turzovka 487/541 15 189 1236
Kotesova 541 22 211 1500
Bytca 507 4 215 1524
Miksova 507 6 221 25.09 1600- 900
Povaźska Bystrica 507 12 233 26.09 1012
Sverepec 61 5 236 1042
Belusa 61 7 243 1124
Ilava 61 12 255 1236
Dubnica nad Vahom 61 6 261 1306
Trencin 61 14 275 1430
Nove Mesto 61 25 300 26.09 1730-900
Cachtice 504 7 307 27.10 942
Dubovany 504 22 329 1154
Trnava 504 21 350 1400
Cifer 61 11 361 27.09 1530-900
Senec 61 14 375 28.09 1024
Ivanka 61 14 389 1150
Bratyslava 61 12 401 1310
Do drogi 50a 9 8 409 1400
Kittsee 50a 5 414 1430
Gattendorf 50 11 425 1540
Parndorf 50 10 435 28.09 1700 -900
Breitenbrunn 50 11 446 29.10 1010
Donnerskirchen 50 9 445 1105
Eisenstadt 50 13 458 1225
Marz 50 18 476 1415
Sieggraben 50 10 486 1515
Weppersdorf 50 9 495 1610
Oberpullendorf 50 12 507 29.09 1730 -900
Piringsdorf 50 10 517 30.09 1000
Skrzyżowanie z drogą 55 50 5 522 1030
Bernstein 50 13 535 1150
Oberwart 50 15 550 1320
Unterbergen 50/L262 9 559 1415
Markt Allhau L262 2 561 1430
Hartberg 50 10 571 30.09 1600 -900
Gleisdorf 54 33 604 1.10 1230
Plocking L365 3 607 1250
Langegg b. Graz L365 6 613 1325
Kolmegg L365/305/369 5 618 1400
Hausmannstatten b. Graz L369 9 627 1454
Kalsdorf bei Graz L312 4 631 1520
Wildon 67 11 642 1.10 1630-900
Lebring 67 5 647 2.10 930
Kaindorf a.d. S 67 7 654 1010
Fresing 74 11 665 1120
Graschach 74 10 675 1220
Gasselsdorf 74/605 1 676 1225
Wies 605 5 681 1255
Altenmarkt 605 1 682 1305
Eibiswald 76 3 685 1325
Do drogi 69 76/69 2 687 1335
St. Oswald ob. Eibiswald 69 8 695 1430
Soboth 69 10 705 2.10.1600-900
Lavamund 69 19 724 3.10 1100
Neuhas 80/81 5 729 1130
Bleiburg 81 13 742 1250
St. Michael 81 4 746 1315
Sittersdorf 81 12 758 1430
Miklauzhof 82 2 760 1445
Wildenstein 85 7 767 1530
Freibach 85 7 774 3.10 1620-900
Ferlach 85 16 790 4.10 g.1040
Kirschentheuer 85 3 793 1100
Feistritz i. Rosental 85 5 798 1130
St Jakob i. Rosental 85 13 811 1250
Mallenitzen 85 6 817 1330
Finkenstein 85 9 826 1430
Arnoldstein 85/83 14 840 1600
Maglern 83 4 844 4.10. g. 1630-900
Tarvisio 83/SS13 9 853 5.10 g. 1000
Malborghetto SS13 11 864 1110
Pontebba SS13 11 875 1220
Resiutta SS13 20 895 1430
Venzone SS13 13 907 5.10 g. 1600-900
Do skrzyż. z drogą SR463 SS13 9 918 6.10 g. 1145
Osoppo SR 463 2 920 1155
San Daniele del Friuli SR 463 14 934 1330
Rivis SR 463 18 952 1530
Bivio Coseat SR 463 5 957 1500
Poincicco-Cusano SS 13 14 971 1630
Pordenone 13 7 978 6.10 g. 1720-900
Vallenencello Via Valle SP35 5 983 7.10 g. 930
Portobuffole SP35 12 995 1045
Oderzo SP 35/50 10 1005 1145
Bocca Callatla do skrzyż. SP 57 SS 53 10 1015 1250
Roncade SP 64 11 1026 1400
Battistella SP64 7 1033 1445
Olme SP64 6 1039 1530
Mestre SS13 9 1048 7.10 g. 1630-900
Oriago SS11 9 1057 8.10 g. 1000
Mira SS11 5 1062 1030
Sambruson SS11/SP13 5 1068 1100
Calcroci SP13 3 1071 1120
Boion SP13 6 1077 1150
Corte SP13 4 1081 1215
Piove Di Casco - 4 1085 1245
Arzerello 516 3 1085 1305
Willa del bosco 516 6 1091 1335
Pegolotte 516 4 1095 1400
Cavarzere 516 8 1103 1450
Adria 516 11 1114 8.10 g.1600-900
Do skrzyżowania z S495 SP45 3 1117 9.10 g. 920
Mezzogoro 495 20 1137 1130
Codigoro 495 10 1147 1240
Pomposa Abbazia SP54 6 1153 1320
Bellocchio 309 25 1178 9.10 g. 1615-900
Ravenna 309 26 1204 10.10 g. 1200
Savio di Cervia, Savio Via Classicana, Via Romea Sud 20 1224 1420
Cesenatico SS16 15 1239 1600
Nocleg SS16 N11 1250 10.10 g.1715-900
Rimini SS16 10 1260 11.10 g. 1000
Belvedere SS16 17 1277 1200
San Giovanni In Marignano SP121 4 1281 1225
Pirano SP58 4 1285 1250
Tavullia SP38 3 1288 1310
Montecchio SP38 8 1296 1400
Cappone SP423 4 1300 1425
Gallo SP423 5 1305 1500
Urbino SP423 11 1316 11.10 g. 1615-900
Fermignano SS73bis 9 1325 12.10 g. 1000
Acqualagna Via Kennedy 9 1334 1100
Cagli SP3 9 1343 1200
Scheggia SP3/SS3 20 1363 1420
Costacciaro SS3 7 1370 1500
Fossato di Vico SS3 8 1378 1550
Cerqueto SS3 10 1388 12.10 g. 1700-900
Nocera Scala SS3 17 1405 13.10 g. 1100
Ponte Centesimo, SS3 9 1414 1200
Foligno SS3 8 1422 1255
Campello Sul Clitunno SS3 22 1444 1520
Spoleto SS3 14 1458 13.10 g. 1700-900
Valico della Somma SS3 9 1467 14.10 g. 1000
Terni SS3 18 1485 1200
Narni SS3 14 1499 1345
Vigne SS3 8 1507 1440
Borghetto SS3 17 1524 1630
Civita Castellana SS3/SP76 9 1533 14.10 g. 1730-1000
Nepi SP77 9 1542 15.10 g. 1100
Do drogi SS2 SP38 9 1551 1200
Baccano SS2 8 1559 1300
Rzym Via Cassia 1200 3 17 1576 15.10 g. 1530-730
Watykan - 14 1590 16.10.godz. 830

 

Opracował

August Jakubik