August Jakubik

August Jakubik

Ultramaratończyk

XXIII Rudzki Ultramaraton za nami, dziękuje wszystkim za udział w zawodach i gratuluje uzyskanych wyników: https://sts-timing.pl/event/xxiii-miedzynarodowy-rudzki-bieg-12-godzinny/#tabs-19255

Dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu rudzkiego ultramaratonu:
Straży Miejskiej Ruda Śląska
Miasto Ruda Śląska
Drogopol -ZW Sp z o.o.
PWiK Ruda Śląska
Piekarnia/Cukiernia Jakubiec
PPHU Drogbud Ruda Śląska
Agencja Reklamy Alva 1
oraz wolontariuszom


Link do zdjęć autorstwa Bernadety Lipińskiej (bardzo dziękuje!!!):
http://www.forest.karolin.pl/

oraz materiał opracowany przez Zbyszka Gonsiora (bardzo dziękuje!!!)
https://m.youtube.com/channel/UC7sbONUPv__zaDjc038mn_A

Zapraszam do udziału w wirtualnym wydarzeniu:to sportowa  atrakcja współtowarzysząca festiwalowi PolskaÉire w Rudzie Śląskiej, w ramach której miłośnicy sportu będą mogli świętować 30. lecie Ambasady RP w Dublinie zarówno w Polsce jak i w Irlandii pomiędzy 14 czerwca a 31 lipca 2021r.

Co trzeba zrobić:

Zarejestrować się do wyzwania na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/5858/strona.html

Dokonać opłaty za pakiet startowy na konto mBank 55 1140 2004 0000 3102 8081 9562 KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska, ul. Ratowników, w kwocie:

Pakiet z koszulką i medalem – 70 zł

Pakiet z medalem – 45 zł

Następnie:należy przebiec, przejechać na rowerze lub przespacerować
w sumie dystans 30 km na wybranej trasie i miejscu w terminie od
14 czerwca do 31 lipca 2021 r. - można ten dystans pokonac na raty!

Szczegółowe informacje o festiwalu na stronie:

https://www.facebook.com/PolskaEireRuda

Dziękuje za pomoc w przygotowaniach rudzkiego ultramaratonu:
Straży Miejskiej Ruda Śląska
Miasto Ruda Śląska
Drogopol -ZW Sp z o.o.
PWiK Ruda Śląska
Piekarnia/Cukiernia Jakubiec
PPHU Drogbud Ruda Śląska
Agencja Reklamy Alva 1

 
Wysokość nagród finansowych w XXIII Miedzynarodowym Rudzkim Biegu  12 H pozostaje na poziomie ubiegłego roku i jest jednakowa w kategorii kobiet i mężczyzn:
I miejsce  - 700 zł oraz puchar
II miejsce - 500 zł oraz puchar
III miejsce - 400 zł oraz puchar
IV miejsce - 300 zł oraz puchar
 
Bardzo proszę zwracać uwagę przy wpłacaniu opłaty za bieg na numer konta bankowego. W regulaminie jest informacja o zmianie numeru konta. Już dwie osoby zapłaciły na konto z ubiegłego roku. Jeżeli ktoś zrobi przelew na niewłaściwe konto nie biorę za to odpowiedzialności.
Zgłoszenia przebiegają bardzo ładnie i na liście startowej jest już 57 osób.

W dniu dzisiejszym tj. 8 stycznia 2021 roku ruszamy z zapisami na XXIII Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 H
Link do regulaminu: wkrótce

Link do zapisów :

https://zapisy.sts-timing.pl/693/

Zapraszam do współpracy osoby i firmy chcące pomóc w przeprowadzeniu tego wyjątkowego wydarzenia czyli XXIII Międzynarodowego Rudzkiego Ultramaratonu połączonego z nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski oraz XII Mistrzostwami Śląska w biegu 12 godzinnym. Dla darczyńców jest wiele miejsca do zagospodarowania jak na numerach startowych, bramie startowej, możliwość umieszczenia banerów na całej trasie, na gadżetach dla zawodników, wydarzenie na fb, itp.

Poniżej link do wyników XXII Rudzkiego Ultramaratonu 2020 - dziękuję wszystkim za udział w zawodach i gratuluję pokonanych dystansów. Dziękuję wolontariuszom, sponsorom, Straży Miejskiej, pracownikom MOSiR za pomoc w sprawnym ich przeprowadzeniu.

link

Zdjęcia autorstwa Łukasza Jurczyka:
https://we.tl/t-l5AOmy3fjL

ZOSTAŁ ZROBIONY AKTUALNY ATEST PZLA - poprzedni stracił ważność 9 maja 2020 roku. Aktualna długość okrążenia wynosi 1305 m 19 cm. Zapowiada się emocjonująca walka w tę lipcową noc, panowie zapowiadają ustanowienie rekordu Polski a panie nie będą gorsze...tak myślę.

Byli z nami:
Miasto Ruda Śląska
Przedsiębiorstwo  Budowy Dróg "
Drogopol-ZW" Sp z o.o.
PWiK Ruda Śląska
PPHU Drogbud s.c. Ruda Śląska
FHU "HEBDA" Paweł Hebda
Piekarnia/Cukiernia Jakubiec
MOSiR Ruda Śląska
Piwo bezalkoholowe Okocim 0%
WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJE!!!

XXI Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 H za nami - gratuluje zwycięzcom oraz wszystkim uczetnikom osiągniętych wyników, które można sprawdzić pod linkiem: http://sts-timing.pl/event/xxi-miedzynarodowy-rudzki-bieg-12-godzinny-x-mistrzostwa-slaska-w-biegu-12-h/

Dziękuję sponsorom i współorganizatorom obydwu biegów:

Miasto Ruda Śląska
MOSiR Ruda Śląska
Stalbet 2 Andrzej Szybka
Węglo Smyk sp. z o.o.
Piekarnia/Cukiernia Grażyna i Marek Jakubiec
Drogbud s.c. PPHU Osowska K.M.
Birell Piwo Bezalkoholowe o właściwościach izotonicznych
Straż Miejska Ruda Śląska
oraz wszystkim bezinteresownym wolontariuszom


100-lecie odzyskania niepodłegłości uczciliśmy na sportowo organizując bieg na dystansie 100 km oraz maraton - gratuluje wszystkim uzyskanych wyników i dziękuje za udział w tych szczególnych zawodach na tartanowej biezni stadionu MOSiR Ruda Śląska. Wyniki można sprawdzić po linkiem: http://sts-timing.pl/event/100-km-na-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci/
Dziękuje instytucjom i firmom które wsparły to zadanie: Miasto Ruda Śląska, PWiK Sp. z o.o. Ruda Śląska, MOSiR Ruda Śląska, Stalbet2 Andrzej Szybka, ARTeam Katowice. Dziękuje pracownikom MOSiR Ruda Śląska za zaangażowanie i pomoc przy organizacji zawodów. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom tj. Paweł Pośpiech, Agata Małyska, Tomek Grochowina, Andrzej z zabezpieczenia medycznego oraz wszystkim innym życzliwym osobom. Bardzo dobrą pracę wykonali masażyści ze Szkoły Masażu - bardzo dziękuje w imieniu osób, które skorzystały z masażu.

Zadanie dofinasowane przez Miasto Ruda Śląska w kwocie 2000 zł

 

Bieg 12h

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 H za nami. Wyniki:
http://sts-timing.pl/event/xx-miedzynarodowy-rudzki-bieg-12-godzinny/

Sponsorzy tego rocznego biegu:
Miasto Ruda Sląska
MOSiR Ruda Sląska
Piekarnia/Cukiernia Jakubiec
PPHU Drogbud Karolina Osowska, Marta Osowska S.C.
Agencja Reklamy Alva1
Grupa STALBET

XIX Międzynarody Rudzki Bieg 12 h przeszedł do historii. Poniżej wyniki:

http://sts-timing.pl/event/xix-miedzynarodowy-rudzki-bieg-12-godzinny/

      wyniki 2016:http://sts-timing.pl/event/xviii-rudzki-bieg-12h/

Sponsorzy tegorocznego biegu:

2014 rok

www.facebook.com/surnysa - link do wspomnień biegu Sanjaya Jaraszka z Nysy

Wielkie podziękowania za start w Rudzie Śląskiej oraz gratulacje za osiągnięte wyniki - wszyscy byliście WIELCY a szczególnie KOBIETY

XVI Międzynarodowy Rudzki Ultramaraton przeszedł do historii. Hasłem przewodnim tego biegu była kanonizacja Jana Pawła i pokonanie dystansu dzielącego Rudę Śląską od Placu Świętego w Watykanie. 14 zawodników po 12-godzinach ten dystans znacznie przekroczyło. Bieg był również rekordowy pod względem uczestników wystartowało 94 osoby z całej Polski oraz z Litwy, Białorusi i Węgier. Ilość startujących przełożyła się również na jakość i zwycięscy osiągnęli wspaniałe rezultaty. Pierwszy zawodnik na mecie Andrzej Radzikowski reprezentujący LKS OLYMP Błonie ustanowił nowy rekord Polski wynoszący obecnie 145 km 572,5 m, drugie miejsce na podium wywalczył Tomasz Kuliński AZS AWF Katowice z wynikiem 141 km 904 m, natomiast 3 miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięscy Ireneuszowi Czapiga TS AKS Chorzów z wynikiem 139 km 016 m.
Bardzo wysoki poziom zaprezentowały panie, pierwsza na mecie Aleksandra Niwińska AZS AWF Katowice pokonała dystans 126 km 889 m, druga zawodniczka Patrycja Bereznowska AZS AWF Katowice przebiegła 123 km 560 m, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Milena Grzegorczyk-Grabska z Pabianic z dystansem 122 km 280,5 m.

Mieszańcy Rudy Śląskiej tradycyjnie walczyli o prymat w naszym mieście. Po raz 9 w tej kategorii zwyciężył August Jakubik pokonując dystans 116 km 754,5 m, drugie miejsce zajął Marian Górski 115 km 070,5 m, trzecią pozycję wywalczył Jan Mroczek 112 km 617 m.

 

Link do wyników:
http://w.sts-timing.pl/wyniki_index.php?id=340

Link do zdjęć autorstwa Krzyśka Majek:
http://img.gg/aAnNwpU

Sponsorzy XVI Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12h

 

Wyniki XV Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12 h:
http://w.sts-timing.pl/pliki/ruda201312h.pdf

 

Zdjęcia z XV Biegu 12 h autorstwa Basi Zakrzewskiej:
https://plus.google.com/photos/103828680571712614101/albums

10.12.2012 Ruszyły zgłoszenia na jubileuszowy XV bieg.

1.05.2012 Kolejny udany bieg za nami.

Mimo tropikalnych warunków organizacyjnie udało się wszystko sprawnie przeprowadzić. Gratuluje zwycięzcą oraz wszystkim startującym w tych nietypowych warunkach jak na tą porę roku. Dla mnie pod względem sportowym był to najtrudniejszy bieg, ponieważ organizm nie chciał mnie w tym dniu słuchać. Po heroicznym pojedynku obroniłem pierwsze miejsce wśród zawodników z Rudy Śląskiej. Składam szczególne podziękowania prezydent Miasta Ruda Śląska pani Grażynie Dziedzic za wsparcie imprezy, Straży Miejskiej za wzorowe zabezpieczenie trasy oraz wszystkim osobą które przyczyniły się do tak sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Dziękuje sponsorom biegu:

Pomysł zorganizowania biegu 12-godzinnego zrodził się w mojej głowie na początku 1999 roku, z okazji 40-lecia powstania Miasta Ruda Śląska. Trasa miała przebiegać przez wszystkie 10 dzielnic, jednak ze względów logistycznych odstąpiłem od tej idei i zlokalizowałem ją w dzielnicy Wirek, na terenie stadionu GKS „Wawel”. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 15 uczestników i odbyły się w ramach obchodów „Dni Rudy Śląskiej”. Bieg zakończył się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy- Wiktor Łozowik, natomiast biegacze z Rudy Śląskiej wypadli dobrze zajmując 5 i 6 miejsce (August Jakubik i Eugeniusz Dołgopoły).

Władze Miasta pozytywnie odniosły się do tak ekstremalnej imprezy i postanowiły pomagać w kolejnych latach. Znalazłem również uznanie u sponsorów, którzy do dziś wspierają finansowo.

Od pierwszego biegu są z nami: Zakłady Mięsne Madej&Wróbel, Drogbud Ryszarda Osowskiego, Piekarnia Grażyny i Marka Jakubiec, Aimex Sp. z o.o., Agencja Reklamy Alva1, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Małgorzaty Kuś oraz od kilku biegów Blacharstwo/Lakiernictwo Samochodowe Jerzy Paja, Bisset zegarki szwajcarskie i Mewa Druk.

Organizacyjnie i finansowo wspiera nas MOSiR Ruda Śląska, a medialnie od początku są z nami „Wiadomości Rudzkie”.

W roku 2009, z okazji 50-lecia Miasta Ruda Śląska, odbyły się II Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym, a trasa prowadziła ulicami Nowego Bytomia. Duży sukces w tym biegu odniósł ich inicjator August Jakubik zdobywając srebrny medal.

„Rudzka dwunastka” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród biegaczy.