August Jakubik

August Jakubik

Ultramaratończyk

Bieg 12h

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 H odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku. Zapisy elektroniczne rozpoczęte - https://zapisy.sts-timing.pl/235/

Sponsorzy tego rocznego biegu:
Miasto Ruda Sląska
MOSiR Ruda Sląska
Piekarnia/Cukiernia Jakubiec
PPHU Drogbud Karolina Osowska, Marta Osowska S.C.
Grupa STALBET

XIX Międzynarody Rudzki Bieg 12 h przeszedł do historii. Poniżej wyniki:

http://sts-timing.pl/event/xix-miedzynarodowy-rudzki-bieg-12-godzinny/

      wyniki 2016:http://sts-timing.pl/event/xviii-rudzki-bieg-12h/

Sponsorzy tegorocznego biegu:

2014 rok

www.facebook.com/surnysa - link do wspomnień biegu Sanjaya Jaraszka z Nysy

Wielkie podziękowania za start w Rudzie Śląskiej oraz gratulacje za osiągnięte wyniki - wszyscy byliście WIELCY a szczególnie KOBIETY

XVI Międzynarodowy Rudzki Ultramaraton przeszedł do historii. Hasłem przewodnim tego biegu była kanonizacja Jana Pawła i pokonanie dystansu dzielącego Rudę Śląską od Placu Świętego w Watykanie. 14 zawodników po 12-godzinach ten dystans znacznie przekroczyło. Bieg był również rekordowy pod względem uczestników wystartowało 94 osoby z całej Polski oraz z Litwy, Białorusi i Węgier. Ilość startujących przełożyła się również na jakość i zwycięscy osiągnęli wspaniałe rezultaty. Pierwszy zawodnik na mecie Andrzej Radzikowski reprezentujący LKS OLYMP Błonie ustanowił nowy rekord Polski wynoszący obecnie 145 km 572,5 m, drugie miejsce na podium wywalczył Tomasz Kuliński AZS AWF Katowice z wynikiem 141 km 904 m, natomiast 3 miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięscy Ireneuszowi Czapiga TS AKS Chorzów z wynikiem 139 km 016 m.
Bardzo wysoki poziom zaprezentowały panie, pierwsza na mecie Aleksandra Niwińska AZS AWF Katowice pokonała dystans 126 km 889 m, druga zawodniczka Patrycja Bereznowska AZS AWF Katowice przebiegła 123 km 560 m, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Milena Grzegorczyk-Grabska z Pabianic z dystansem 122 km 280,5 m.

Mieszańcy Rudy Śląskiej tradycyjnie walczyli o prymat w naszym mieście. Po raz 9 w tej kategorii zwyciężył August Jakubik pokonując dystans 116 km 754,5 m, drugie miejsce zajął Marian Górski 115 km 070,5 m, trzecią pozycję wywalczył Jan Mroczek 112 km 617 m.

 

Link do wyników:
http://w.sts-timing.pl/wyniki_index.php?id=340

Link do zdjęć autorstwa Krzyśka Majek:
http://img.gg/aAnNwpU

Sponsorzy XVI Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12h

 

Wyniki XV Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12 h:
http://w.sts-timing.pl/pliki/ruda201312h.pdf

 

Zdjęcia z XV Biegu 12 h autorstwa Basi Zakrzewskiej:
https://plus.google.com/photos/103828680571712614101/albums

10.12.2012 Ruszyły zgłoszenia na jubileuszowy XV bieg.

1.05.2012 Kolejny udany bieg za nami.

Mimo tropikalnych warunków organizacyjnie udało się wszystko sprawnie przeprowadzić. Gratuluje zwycięzcą oraz wszystkim startującym w tych nietypowych warunkach jak na tą porę roku. Dla mnie pod względem sportowym był to najtrudniejszy bieg, ponieważ organizm nie chciał mnie w tym dniu słuchać. Po heroicznym pojedynku obroniłem pierwsze miejsce wśród zawodników z Rudy Śląskiej. Składam szczególne podziękowania prezydent Miasta Ruda Śląska pani Grażynie Dziedzic za wsparcie imprezy, Straży Miejskiej za wzorowe zabezpieczenie trasy oraz wszystkim osobą które przyczyniły się do tak sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Dziękuje sponsorom biegu:

Pomysł zorganizowania biegu 12-godzinnego zrodził się w mojej głowie na początku 1999 roku, z okazji 40-lecia powstania Miasta Ruda Śląska. Trasa miała przebiegać przez wszystkie 10 dzielnic, jednak ze względów logistycznych odstąpiłem od tej idei i zlokalizowałem ją w dzielnicy Wirek, na terenie stadionu GKS „Wawel”. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 15 uczestników i odbyły się w ramach obchodów „Dni Rudy Śląskiej”. Bieg zakończył się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy- Wiktor Łozowik, natomiast biegacze z Rudy Śląskiej wypadli dobrze zajmując 5 i 6 miejsce (August Jakubik i Eugeniusz Dołgopoły).

Władze Miasta pozytywnie odniosły się do tak ekstremalnej imprezy i postanowiły pomagać w kolejnych latach. Znalazłem również uznanie u sponsorów, którzy do dziś wspierają finansowo.

Od pierwszego biegu są z nami: Zakłady Mięsne Madej&Wróbel, Drogbud Ryszarda Osowskiego, Piekarnia Grażyny i Marka Jakubiec, Aimex Sp. z o.o., Agencja Reklamy Alva1, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Małgorzaty Kuś oraz od kilku biegów Blacharstwo/Lakiernictwo Samochodowe Jerzy Paja, Bisset zegarki szwajcarskie i Mewa Druk.

Organizacyjnie i finansowo wspiera nas MOSiR Ruda Śląska, a medialnie od początku są z nami „Wiadomości Rudzkie”.

W roku 2009, z okazji 50-lecia Miasta Ruda Śląska, odbyły się II Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym, a trasa prowadziła ulicami Nowego Bytomia. Duży sukces w tym biegu odniósł ich inicjator August Jakubik zdobywając srebrny medal.

„Rudzka dwunastka” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród biegaczy.