August Jakubik

August Jakubik

Ultramaratończyk

Medale za Wirtualny Bieg Niepodległości oraz marsz Nordic Walking będzie można odebrać osobiście:
25 listopada i 2 grudnia 2020 roku w godzinach 16:45- 18:45 na stadionie MOSiR Ruda Śląska przy ulicy Czarnoleśnej.

26 listopada,  1 i 3 grudnia 2020 roku na parkingu pod stadionem Śląskim w Chorzowie (wjazd od strony centrum handlowego AKS – 15 minut bez opłaty), adres ul. Katowicka 10, Chorzów w godzinach:
17:30 – 18:00
18:50 – 19:30
Jeżeli komuś nie odpowiadają powyższe terminy, znajdziemy inne rozwiązanie, proszę o wcześniejszy kontakt tel. 506334584 – August Jakubik
Osobom, które zamówiły wysyłkę medalu będą dostarczone na wskazany adres.
Ze zdobywcami pucharów i nagród rzeczowych będę się kontaktował telefonicznie i mailowo.

Konkurs rozstrzygnięty!!! Nagroda główna trafiła do Ireneusza Stillera, po prawidłowej odpowiedzi na pytanie: która w tym roku przypada rocznica odzyskania prze Polskę Niepodległości - jego odpowiedź 102 - brawo. Następnie wylosowano trzy osoby, które odpowiadały na pytania: Beata Darda - w którym roku Polska odzyskała Niepodległość - jej odpowiedź 1918 - brawo, Przemysław Witkowski - po raz który w Rudzie Śląskiej odbył się bieg Niepodległości - jego odpowiedź po raz XXVII - brawo, Tomasz Sarat - po ilu latach Polska powróciła na mapy Świata w 1918 roku - jego odpowiedź po 123 - brawo. Za te wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni bonami po 100 zł każdy. Gratuluje wszystkim poziomu sportowego i wiedzy. Dziękuje Tadeuszowi Domżalskiemu www.rowery.ruda.pl za pomoc i gościnność, a Anecie Rajda za pomoc w organizacji całego projektu.

Wirtualny Bieg Niepodległości zakończony - dziękuje wszystkim za udział w zabawie i przesłanie wyników. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym o godzinie 14:45 w Przedsiębiorstwie Handlowo Usługowym   "Rowery AGD RTV" Tadeusz Domżalski Pl. Niepodległości 4, 41-703 Ruda Śląska odbędzie się konkurs gdzie główną nagrodą będzie rower. Wieczorem więcej informacji na temat odbioru medali i nagród.

KOMUNIKAT

W związku z wydanym Rozporządzeniem PRM p. Mateusza Morawieckiego (https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000197201.pdf)  nie mogę przeprowadzić zawodów w dniu 11 listopada 2020 roku. Żyjemy w wyjątkowych czasach i możemy spodziewać się najdziwniejszych sytuacji. Jednak, wierzę w to, że nic nas nie powstrzyma od aktywności fizycznej w formie biegu czy marszu z kijkami z zachowaniem obecnecych wymogów sanitarno-epidemicznych. Dlatego  zapraszam by uczcić kolejną rocznicę powrotu Polski na mapę Świata, poprzez zamanifestowanie swojego patriotyzmu i udział w rywalizacji w wersji wirtualnej. Wiem, jako czynny sportowiec, że nie jest to co nas cieszy...jednak biorąc powyższe okoliczności bądźmy razem i pokażmy swoją solidarność. Przedłużam czas na pokonanie dystansu Biegu Niepodległości - 12 km oraz Marszu Nordic Walking - 4 km, do 22 listopada 2020 roku. W dniu kolejnym (czyli 23.11.2020) w sposób wirtualny (z podglądem) przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będzie rower oraz pozostałe nagrody zgodnie z regulaminem. Osobą , które nie będą mogły odebrać medalu osobiście będzie przeprowadzona wysyłka na wskazany adres w zgłoszeniu na koszt organizatora (lub dostarczenie osobiście).

Jeżeli ktoś rezygnuje z powyższych propozycji i nie chce uczestniczyć w tej formie rywalizacji, jak również nie będzie chciał zostawić wpisowego na poczet kolejnych organizowanych imprez biegowych przez mój klub to wpisowe zwrócę na konto z którego został zrobiony przelew - biorąc pod uwagę już poniesione koszty liczę na WASZĄ WYROZUMIAŁOŚĆ ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJE????

W sprawie zwrotu wpisowego proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny do 30 listopada 2020 roku
Jeszcze raz bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację, na którą jako organizator tego wydarzenia nie miałem wpływu a koszty już poniosłem...

Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia i czekam na przesyłane wyniki.

August Jakubik

REGULAMIN XXVII BIEGÓW NIEPODLEGŁOŚCI w wersji wirtualnej

RUDA ŚLĄSKA 2020 - kliknij  Regulamin

Link do zapisów:

https://docs.google.com/forms/d/1kuno7HIcrL4pNPmVbyWAGtsrWltfX0dnWP28zvM90Yo/edit#responses

Mamy pierwsze wyniki biegu  w odsłonie wirtualnej, które będą uwzglednione w wynikach końcowych (te osoby również biorą udział w konkursie gdzie główną nagrodą będzie rower współfinansowany przez partnera: rowery.ruda.pl  Wśród pań prowadzi Ania Krzywda, u panów Mateusz Muskała - gratulujemy!!! Zmiana na prowadzeniu - liderką biegu i marszu Nordic Walking została Joanna Trojszczak z Rybnika  z doskonałymi czasami - gratulacje!!!

Wyniki rywalizacji wirtualnej
XXVII Biegi Niepodległości Ruda Śląska i cała Kula Ziemska
01.10 – 11.11.2020
Dystans 12 km - Kobiety

M-c

Nazwisko imię

Miejscowość/ klub

Rocz.

Czas

1.

Masnyk Iryna

Płock Biega No Age Limit

1983

0:50:25

2.

Rajda Aneta

KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śl.

1976

0:52:39

3.

Bogacz Monika

Ruda Śląska

1988

0:53:52

4.

Gajda Beata

Augusteam

1978

0:54:10

5

Zając Iwona

Moja Własna Biegowa Przestrzeń

1977

0:56:26

6.

Wyleciał Dorota

Truchtacz  Mysłowice

1960

0:58:00

7.

Krzywda Anna

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1984

0:58:10

8.

Sochacka Martyna

Augusteam

1978

0:58:47

9.

Sarat Bernadetta

Augusteam

1990

1:00:12

10.

Kwarcińska Maria

Augusteam

1982

1:01:03

11.

Blajer Karolina

Augusteam

1983

1:01:43

12.

Kasperczyk Aleksandra

BBL RUDA

1976

1:02:25

13.

Mrowiec Kinga

TL "Pogoń" Ruda Śl.

2001

1:02:50

14.

Pajestka Katarzyna

Ruda Śląska

1977

1:03:22

15.

Ciosek Beata

Augusteam

1970

1:09:00

16.

Jagielska Magdalena

Ruda Śląska

1982

1:09:02

16.

Wieczorek Agnieszka

AGA AGA

1973

1:09:02

18.

Jureczko Joanna

Lecymy Durś

1991

1:10:50

19.

Dąbrowska-Kuśnierz Ewelina

Miraz Race Team

1978

1:12:00

20.

Nowaczek Elżbieta

Wartkie Pierony

1981

1:13:07

21.

Blaut-Kubanek Anna

Ruda Śląska

1980

1:13:21

22.

Kurkowska Aldona

Augusteam

1959

1:15:00

23.

Drgas Małgorzata

Wartkie Pierony

1986

1:18:11

24. Kwiatkowska Anna Piekary Śląskie 1983 1:19:02

25.

Kuśmierczyk Joanna

Ruda Śląska

1975

1:19:18

25.

Kuśmierczyk Emilia

Ruda Śląska

2003

1:19:18

27.

Socha Marlena

Wartkie Pierony

1973

1:20:32

28.

Michalska Beata

Wartkie Pierony

1967

1:21:31

29.

Mrozowska Wioleta

Mikołów

1987

1:23:17

30.

Chowaniec Barbara

Wadowice

1982

1:25:28

31.

Machajska Patrycja

Augusteam

1995

1:35:24

32.

Kręcioch Antonina

Wadowice

2010

1:40:36

Dystans 12 km - Mężczyźni

M-c

Nazwisko imię

Miejscowość/ klub

Rocz.

Czas

1.

Spyra Kamil

Szymocice

1986

0:42:02

2.

Nadrowski Kamil

Nadrowski Team

1985

0:43:52

3.

Kukowka Adam

Niezniszczalni

1982

0:44:48

4.

Maślanka Tomasz

KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska

1972

0:46:29

5.

Buchta Adam

Katowice

1981

0:46:40

6.

Selianin Dmytro

Socios Silesia

1988

0:46:47

7.

Muskała Mateusz

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1992

0:47:38

8.

Basa Przemysław

KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śl.

1973

0:47:42

9.

Pośpiech Paweł

Augusteam/Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1992

0:48:49

10.

Pacoń Sebastian

Dagma

1973

0:50:27

11.

Pilarczyk Łukasz

KB "Józefinka" Katowice

1984

0:51:30

12.

Gryszka Paweł

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1983

0:52:48

13.

Badowicz Kamil

Leiber Poland Team

1996

0:53:08

14.

Witkowski Przemysław

Chorzów

1984

0:53:16

15.

Kałuża Sławomir

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1972

0:53:29

16.

Wiliński Arkadiusz

KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska

1977

0:53:37

17.

Lichwała Robert

Ruda Śląska

1983

0:53:48

18.

Zapała Ryszard

Augusteam

1959

0:54:23

19.

Twaruszka Marcin

Ruda Śląska

1979

0:54:30

20.

Koźlicki Krzysztof

Rudzki team Biegowy Ruda Biega

1973

0:54:36

21.

Iwaniuk Paweł

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1981

0:54:54

22.

Stiller Ireneusz

Leiber Poland Team

1974

0:55:20

23.

Mykała Rafał

Augusteam

1972

0:55:32

24.

Majek Krzysztof

Augusteam

1971

0:55:52

25.

Bloch Grzegorz

Wr1 Oyama Karate Katowice

1980

0:55:54

26.

Juzyk Adam

Biegamy z Sercem

1977

0:55:58

27.

Michalski Marek

Wartkie Pierony

1965

0:56:42

28.

Jagielski Piotr

Ruda Śląska

1976

0:56:44

29.

Hauk Michał

ZPM KUŚ Calisto Sekur Sierpien 80

1984

0:57:57

30.

Hanusiak Ireneusz

Hula

1967

0:58:25

31.

Oleś Damian

Wartkie Pierony

1978

0:58:29

32.

Stanke Tomasz

Augusteam

1979

0:58:40

32.

Kajkowski Leszek

Augusteam

1955

0:59:20

34.

Depta Andrzej

climber

1967

0:59:20

35.

Mejer Krzysztof

Ruda Śląska

1969

0:59:50

36.

Sarat Tomasz

Augusteam

1989

1:00:03

37.

Kurzeja Łukasz

KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śl.

1979

1:00:50

38.

Jakubowski Marcin

Biegam bo Lubię

1969

1:02:09

39.

Szpinder Dariusz

Jaworzno

 

1:02:10

40.

Starosta Robert

Ruda Śląska

1973

1:02:15

41.

Sówka Grzegorz

Stadion Śląski

1957

1:02:30

42.

Kordyś Adam

Klub Biegowy SZUSZARNIA

1983

1:02:38

43.

Gawlina Leszek

Ruda Śląska

1967

1:03:03

44.

Szczepaniak Kamil

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1995

1:03:11

45.

Bruch Konrad

Polska

1990

1:03:29

46.

Wencel Zbigniew

Leiber Poland Team

1974

1:03:36

47.

Kuc Marcin

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1973

1:04:41

48.

Kumor Zbigniew

Leiber Poland Team

1978

1:05:30

49.

Gregorczyk Zdzisław

Augusteam / Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim

1961

1:06:16

50.

Florian Krzysztof

Wartkie Pierony

1984

1:06:25

51.

Bącol Adam

Ruda Śląska

1984

1:06:26

52.

Stogowski Grzegorz

Chorzów

1982

1:06:42

53.

Palka Zbigniew

Ruda Śląska

1981

 1:06:47

54.

Bącol Arkadiusz

Siemianowice

1980

1:06:59

55.

Tkocz Jerzy

Lecymy Durś

1963

1:07:22

56.

Krawczyk Dariusz

Wartkie Pierony

1980

1:07:36

57.

Mrochem Mariusz

Opel Active Team

1980

1:08:49

58. Lipman Wieńczysław Katowice 1965 1:08:56

59.

Myrcha Paweł

Augusteam

1973

1:09:00

60.

Wcisło Dariusz

Biegam bo lubię

1969

1:09:28

61.

Niesporek Marian

Lecymy Durś

1957

1:09:14

62.

Bielak Marcin

Ruda Śląska

1980

1:09:24

63.

Mrowiec Tomasz

Ruda Śląska

1978

1:10:00

64.

Palik Jakub

PGG S.A.

1984

1:10:47

65.

Rybarski Przemysław

Ruda Śląska

1971

1:10:58

66.

Romanowski Jan

Augusteam

1961

1:11:40

67.

Borecki Tomasz

Ruda Śląska

1972

1:12:00

68.

Dybowski Seweryn

Night Runners

1977

1:12:00

69.

Zastawny Janusz

Trzmiel

1976

1:14:22

70.

Pilarski Krzysztof

Augusteam

1966

1:14:25

71.

Sołtysiak Robert

Jaśkowice to My

1983

1:15:03

72.

Czerwiński Janusz

Damy Rade Zegrze

1960

1:15:51

73.

Złotoś Mariusz

6300

1967

1:20:05

74.

Socha Michał

Wartkie Pierony

1972

1:22:19

75.

Mrozowski Dawid

Mikołów

1985

1:22:42

76.

Ozdarski Krzysztof

Opel Active Team

1969

1:25:16

77.

Schmidt Dariusz

Łaziska Górne

1970

1:26:58

78.

Szuba Waldemar

Katowice

1962

1:31:19

79.

Klocek Marek

Augusteam

1962

1:35:24

 

Wyniki końcowe
XXVII Biegi Niepodległości Ruda Śląska i cała Kula Ziemska
01.10 – 11.11.2020

Nordic Walking - dystans 4 km

M-c

Nazwisko imię

Miejscowość/ klub

Rocz.

Czas

1. Hałas Marcin NORDUM 1984 0:25:23
2 Pietruszka Wojciech Astma Tyki 1979 0:32:18
3.K-1 Hauk Karolina ZPM KUŚ Calisto Sekur Sierpień 80 1987 0:35:37
4. Starostka Mariusz Astma Tyki 1966 0:36:22

5.K-2

Łuniewska Barbara

Nessiary z Rudy

1978

0:37:20

6. Pietruszka Piotr Astma Tyki 2009 0:37:22
7.K-3 Duda Grażyna Nessiary z Rudy 1972 0:37:32
8. Starostka Bartosz Astma Tyki 2009 0:39:51
9.K-4 Starostka Anna Astma Tyki 1973 0:41:29
10.K-5 Darda Beata Ruda Śląska 1972 0:41:43
11.K-6 Ptasik Izabela Bytom 2001 0:43:00
11.K-6 Ptasik Dominka Bytom   0:43:00
13.K-8 Biały Joanna Nessiary z Rudy 1972 0:43:55
14.K-9 Brychcy Weronika Ruda Śląska 1986 0:44:30
15.K-10 Burzyńska Beata Katowice 1975 0:50:46

Lista osób zapisanych na” XXII Biegi Niepodległości” Ruda Śląska 11.11.2020 – 12 km bieg

LP

Nazwisko/imię

Miejscowość/klub

Opłata

1.

Basa Przemysław

KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska

Tak

2.

Bugiel Rafał

Ruda Śląska

Nie

3.

Czepiga Jan

Ruda Śląska

Tak

4.

Czyż Katarzyna

TL "Pogoń" Ruda Śląska

Tak

5.

Gancarczyk Maciej

Bytom

Nie

6.

Garbacz Adrian

BOLT TEAM

Tak

7.

Goraus Kamil

ADS MASNA

Tak

8.

Górka Aleksander

TL "Pogoń" Ruda Śląska

Tak

9.

Gwóźdź Paweł

Siemianowice i Przyjaciele Biegają

Nie

10.

Halska Ania

Ania Halska Coaching

Nie

11.

Kowalczyk Paweł

KĘCKIE HARPAGANY

nie

12.

Krupa Gabriela

Biegiem Przez Chybie

Tak

13.

Kuczera Filip

Ruda Śląska

Tak

14.

Kumakowski Michał

Biegacze mogą dłużej

Nie

15.

Kwiatkowska Anna

Piekary Śląskie

Tak

16.

Kwiecień Zbigniew

Faudana

Tak

17.

Lubina Łukasz

Katowice

Nie

18.

Magner Bartłomiej

SM

Nie

19.

Masnyk Iryna

Płock Biega No Age Limit

Tak

20.

Pisowłodzka Dagmara

NOWAK - TEAM

Nie

21.

Podgórski Marek

TL Pogoń Ruda Śląska

Tak

22.

Połeć Damian

TL "Pogoń" Ruda Śląska

Nie

23.

Rosiński Artur

Ruda Śląska

Tak

24.

Różański Marek

KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska

Tak

25.

Sobkowicz Jarosław

Cwane Bestie

Nie

26.

Sobota Jarosław

Ruda Śląska

Nie

27.

Sojka Robert

Józefinka

Tak

28.

Spyra Kamil

Szymocice

Tak

29.

Stalmach Damian

Lecymy Durś

Nie

30.

Szajbel Sabina

Ruda Śląska

Tak

31.

Szczypka Piotr

Biegiem przez Chybie

Nie

32.

Szefer Wiktor

Ruda Śląska

Nie

33.

Szołtysek Adrian

Gatner Group

Nie

34.

Szymkowski Krzysztof

Team Częstochowa

Tak

35.

Świątek Marcin

Wataha-Łączy nas bieganie

Nie

36.

Świerc Krzysztof

Tarnowskie Góry

Nie

37.

Waliczek Dariusz

Fiołki-Aniołki

Nie

38.

Wójtowicz Antoni

Katowice

Tak

39.

Wójtowicz Jacek

Katowice

Tak

40.

Wójtowicz Marek

Katowice

Tak

41.

Wróbel Tomasz

MKS-R Centrum Dzięgielów

Tak

42.

Zajdel Michał

Socios Silesia

Nie

43.

Zmarzlik Martyna

Świętochłowice

Nie

44. Buchta Adam Katowice tak
45. Machajska Patrycja Augusteam tak
46. Klocek Marek Augusteam tak

Lista osób zapisanych na” XXII Biegi Niepodległości” Ruda Śląska 11.11.2020 – 4 km marsz NW

LP

Nazwisko, imię

Miejscowość/klub

Opłata

1.

Burzyńska Barbara

Katowice

nie

2.

Chrapek Urszula

NORDUM

nie

3.

Kurpet Bogusława

Wolny Strzelec

nie

4.

Kurpet Zygmunt

Wolny Strzelec

nie

5.

Małka Marian

Gliwice

nie

6.

Serwotka Jan

Forma Wodzisław

nie

7.

Sobkowicz Michalina

Cwane Bestie

nie